Prosinec 2009

Sam Worthington / Jake Sully

31. prosince 2009 v 20:44 | Tess |  AVATAR
Tento populární australský herec se narodil 2.8. 1976 v městečku Perth v Západní Austrálii. Už od malička ho lákalo herectví, které také vystudoval v prestižní škole Australia's National Institute of Dramatic Art ( Australský institut dramatických umění ). Ten úspěšně zakončil v roce 1998. Poté začal účinkovat v Belvoit Street Theatre. Zprvu začinal malými rolemi, ale nakonec se propracoval i k těm větším. Jeho první větší role byla ve hře "Judas Kiss" ( režie Neil Armfield ).

Poté nastoupil do australské televize, kde účinkoval v seriálu WATER RATS. Podruhé se před kamerou objevil v roce 1995, a to v populárním seriálu JAG ( konkrétně to byla epizoda Bumerang - první část ). Po pětileté pauze si soutpl před kameru znovu, tentokrát už však dostal mnohem větší roli. Jednalo se o film TANEČNÍK z roku 200, kde hrál bratra Adama Garcii. Následovaly malé role ve filmech HARTOVA VÁLKA, RVÁČI či THUNDERSTRUCK. Žádný z těchto snímků mu ale velkou popularitu nepřinesl, a tak pro většinu diváků dál zůstával téměř neznámým hercem. To se ale změnilo v roce 2004, kdy dostal roli v dramatu SOMMERSAULT, kde ztvárnil roli Joeyho. Ta mu vynesla v Austrálii ocenění nejlepšího herce roku.

Zoe Saldana / Neytiri

31. prosince 2009 v 20:43 | Tess |  AVATAR
Zoe Saldana si v avataru zahrála jednu z hlavních postav a tou je Neytiri.
Zoe, plným jménem Zoe Yadira Zaldaňa Nazario, se narodila 19.6.1978 v New Jersey. Sedm let však strávila v Dominikánské republice, kde studovala balet, jazzové, moderní a latinskoamerické tance. Po studiích se znovu vrátila do Ameriky, aby svá studia ještě rozšířila o herectví.

Sigourney Weaver/Grace Augustine

31. prosince 2009 v 20:34 | Tess |  AVATAR
Sigourney si ve filmu zahrála roli bataničky jako Grace Augustine.

Je dcerou bývalého prezidenta TV společnosti NBC Sylvestera "Pat" Weavera a anglické herečky Elizabeth Inglisové. Navštěvovala prominentní dívčí školu Ethel Walkerové v Connecticutu a během studií angličtiny na Stanford University se připojila ke kočovnému divadlu, zaměřenému na commedii dell'arte.

Tehdy si změnila své křestní jméno na Sigourney podle postavy tetičky jedné z hrdinek románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Pod vlivem svého židovského původu odjela do Izraele, kde více než rok pracovala v kibucu. Po návratu do USA pokračovala ve vysokoškolských studiích, tentokrát však již zvolila dramatické umění na Yale School of Drama. V roce 1975 zahájila svou profesionální hereckou kariéru jako náhradnice v broadwayské inscenaci Johna Gielguda Věrná manželka. Dlouho působila na mimobroadwayských scénách, kde účinkovala zejména ve hrách svého spolužáka Christophera Duranga Podstata a smysl vesmíru, Titanic a Zpěvohra o Lusitanii.


Film AVATAR

31. prosince 2009 v 20:29 | Tess |  AVATAR

Avatar má být nejdražší film všech dob. Bude také nejúspěšnější?


Filmový zázrak Avatar: Sekunda = 2400 hodin práce
Od 17. prosince můžeme vidět v našich kinech Avatar, nejdražší film v dějinách. Vznikal nepřetržitě víc než 10 let! Náklady na jeho vytvoření byly astronomické - 300 milionů liber (cca 900 milionů korun)!
Film Avatar (v překladu ´Vtělení´), který vypráví o bývalém vojákovi vrženém proti své vůli na neznámou planetu, je prvním snímkem oscarového režiséra Jamese Camerona od úspěšné premiéry filmu Titanik v roce 1997.
"Tento film předčí vše, co jsem doposud vytvořil," vysvětluje tvůrce filmů Terminátor a Titanic James Cameron. "Chtěl jsem dostat na filmové plátno svět, který bych v dětství miloval," dodává režisér.
Film slibuje kompletní 3D zážitek, jaký jste v kinech ještě neviděli. Přestože v hlavní roli je tentokrát počítač a jeho triky, objeví se i herecké hvězdy: Sam Worthington (Terminátor Salvation), Michelle Rodriguez (seriál Ztracení) a především Sigourney Weaver - legendární astronautka Ripley z filmové série Vetřelec.
Vynaložených 300 milionů liber by mělo tvůrcům filmu garantovat, že divák se po skončení filmu sám sebe zeptá: "Jak to udělali?" Pohyby herců a jejich výrazy byly elektronicky snímány a převedeny do počítače. Všechny akce Na'vi a avatarů tak nejprve odehráli živí herci, jejichž pohyby se pak přenesly do animované části
Trojrozměrný model (3D), úžasné futuristické prvky a metoda motion-capturingu. Cameron se svým týmem vynalezl nové technologie zpracování obrazu kamerami FUSION, nad kterými zaměstnával většinu novozélandské společnosti WETA.
Koproducent filmu, Jon Landau (49), který pracoval s Cameronem i na Titaniku, se o velkolepém filmu rozpovídal: "WETA Digital zaměstnávala více než 800 zaměstnanců pracujících pouze na efektech. Záběr o délce jedné vteřiny se skládá z 24 snímků. Na každém se pracovalo 100 hodin. Na jednu vteřinu filmu tak bylo potřeba 2400 hodin práce."
"Věříme, že WETA se tak stala třetí největší počítačovou společností na světě. Mají 10 tisíc strojů, které slouží výhradně k renderování. K tomu je zapotřebí 40 tisíc procesorů," dodává Landau.
Film i hra, která podle něj vznikla, se odehrávají ve vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo objevilo planetu nazvanou Pandora, která skýtá obrovské přírodní bohatství a je obydlena zvláštními bytostmi. Hlavním hrdinou je voják ochrnutý od pasu dolů, jehož vědomí je pomocí nové technologie vloženo do uměle vytvořeného těla, aby se mohl infiltrovat mezi původní obyvatelstvo planety.
Cameron v případě úspěchu počítá s pokračováním. "Pár nápadů už mám v hlavě," uvedl na premiéře.